A kémiát a legkisebbek körében népszerűsítő program ezúttal a kőbányai Janikovszky Éva Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 2. e osztályába látogatott el, Sándor Anita tanító néni meghívására. A másodikosok Kémcső Jenővel (dr. Paszternák András, MTA TTK Funkcionális Határfelületek Kutatócsoport) és Spatula Sárával (Szendy Barbara) együtt kísérletezve ismerhették meg a háztartási alapanyagok segítségével bemutatott kémiai és fizikai jelenségeket. A rendhagyó környezetismeret óra remek alkalom volt arra, hogy a gyerekek közelebbről tanulmányozzák a jég olvadását, a cukor oldódását vagy a szén-dioxid képződését.
Szakszerű magyarázatokkal kísérve vizsgálhatták, mi történik, ha hidrogén-peroxidot öntünk az élesztőre, ecetet a szódabikarbónára, mosogatószert a tej felületén úszó színes festékpacákra.
“Jó érzés időről-időre kiszabadulni a laboratóriumok világából, és Kémcső Jenő jelmezébe bújva a tudománynépszerűsítésnek szentelni néhány órát a rohanó hétköznapokban. A mai foglalkozás során az egyik tanuló váratlanul felkiáltott: “Szeretnék én is ilyen kísérletezgető kutató lenni”. Mint azt mondani szoktam, nem célunk mindenkiből kémikust…
View original post 92 további szó